Renault Megane RS

Uważasz, że samochód to nie tylko pojazd, ale styl życia? Jeśli tak jest, powinieneś rozważyć zakup Renault Megane RS. Ten nowoczesny i kompaktowy wózek osobowy wytwarzany w fabrykach Renault od 2009 roku już dziś może być Twój! To świetna opcja dla miłośników hothatchy.

Nadwozie

Renault Megane RS produkuje się w formie trzydrzwiowego hatch backa. Do wnętrza samochodu prowadzi dwoje drzwi umieszczonych po stronie pasażera i kierowcy. Z tyłu umieszczone są również dodatkowe drzwi, przez które uzyskuje się dostęp do odpowiednio dużej przestrzeni bagażnikowej.

Dane techniczne, osiągi i spalanie

Samochody Renault Megane RS wyposażony jest w silnik benzynowy 2,0 RS 250 lub 265 Trophy. Jego pojemność skokowa wynosi 1998 cm3. Maksymalnie rozpędza się on do 254km/h, przyśpieszając do 100 km/h w przeciągu 6 sekund. Największa moc przy 5000 obr./min może wynosić 265 KM, a maksymalny moment obrotowy przy założeniu osiągnięcia takiej samej liczby obrotów wynosi 360 Nm. Model ten przeciętnie spala 8,2 l na każde przejechane 100 km.

Cena i oferty na portalach internetowych

Nowe modele Renault Megane RS kosztują zazwyczaj około 105 tys. zł, ale bardzo trudno kupić nowy model, gdyż Renault już od prawie roku nie oferuje modeli z 2017 roku, a nowa wersja RS pojawi się dopiero w 2018. Nie musisz jednak kupować od razu nowego pojazdu. Na serwisach takich, jak Otomoto.pl czy Allegro.pl znajdziesz bowiem bogatą ofertę samochodów używanych. Najstarsze egzemplarze, poprzedniej generacji, możesz nabyć już za około 25 tys. zł, z kolei Reanult Megane z 2016 roku kosztuje niecałe 100 tys. zł. Z kolei na Olx.pl znajdziesz przede wszystkim części do używanych samochodów, jakkolwiek kilka pojazdów, na przykład czarny pojazd z 2013 roku za 43 tys. zł mogłoby przykuć Twoją uwagę na dłużej, nie tylko zresztą z uwagi na relatywnie niskie ceny.

Opinie użytkowników

Większość kierowców, który kiedykolwiek mieli styczność z samochodem Renault Megane RS, chwali sobie ten fakt. Zwraca się głównie uwagę na doskonałą przyczepność wozu oraz dynamikę jego prowadzenia i silny układ hamulcowy. Układ wydechowy brzmi bardzo dobrze, a kierowca czuje się świetnie zespolony z samochodem. To też stosunkowo młody wóz – zachwyca wyglądem, ale odstrasza ceną.