Peugeot 306 GTi

Samochody są dla Ciebie wszystkim? Nie wyobrażasz sobie bez nich życia? Pewnie zastanawiasz się, jaki samochód wybrać, aby z jednej strony dobrze spełnił on swoją funkcję, a z drugiej jego zakup nie zrujnował zbytnio Twojej kieszeni. Zapewne też chciałbyś dobrze bawić się podczas jazdy? Jeśli tak rzeczywiście jest, powinieneś zastanowić się nad kupnem Peugeot’a 306 GTi.

Peugeot 306 GTI

Peugeot 306 GTI

Nadwozie

Peugeot 306 GTi to jedna z wersji doskonale wyposażeniowych, kompaktowych samochodów osobowych, których produkcja przypadła na lata 1993-2001. W zależności od modelu, samochody te mogą mieć różne typy nadwozia. Najczęściej występuje on w postaci trzydrzwiowego lub pięciodrzwiowego hatchbacka, ale musisz też wiedzieć, że może on także prezentować się nieco inaczej. Czasem jest to też sedan, wyposażony w czworo drzwi lub kombi, posiadające dwoje drzwi z przodu, dwoje z tyłu oraz jedne, prowadzące do części bagażnikowej. W sprzedaży dostępne są również dwudrzwiowe kabriolety. Niezależnie od wersji, ten wóz zawsze dobrze się prezentował i robił spore wrażenie na drogach. Jest tak nawet dziś.

Dane techniczne, osiągi i spalanie

Peugeot’y 306 GTi posiadają silniki rzędowe, wyposażone w 4 cylindry. Jego maksymalna moc nie przekracza 169 KM. Samochód dysponuje napędem przednim, a maksymalnie może się rozpędzić do 209 km/h.
W zbiorniku paliwa jednorazowo mieści się 60 litrów. Niestety, brak jest rzetelnych danych na temat zużycia paliwa, zarówno w cyklu miejskim, jak i pozamiejskim, czy też mieszanym. Silnik nie jest jednak paliwożerny, więc spokojnie można go zakwalifikować jako oszczędny.

Cena i oferty na portalach internetowych

Modele 306 przestały być produkowane na początku wieku, stąd można kupić jedynie starsze modele. Jeśli chodzi o wersję GTi, ich oferta na stronach internetowych jest niestety niewielka. Obecnie w serwisach Otomoto.pl i Allegro.pl dostępnych jest jedynie kilka egzemplarzy w cenie około 30 tys. zł (rok produkcji 1997).

Opinie klientów

Klienci na ogół nie mają większych zastrzeżeń. Są usatysfakcjonowani osiągami pojazdu oraz jego eleganckim wyglądem. Nie podoba im się jednak, że często w ich wypadku dochodzi do awarii pomp, instalacji elektrycznych czy układu hamulcowego. Całkiem uzasadnione zastrzeżenia budzą również wadliwe napinacze pasów bezpieczeństwa, zwłaszcza tych usytuowanych przy przednich fotelach.

Podsumowując, Peugeot 306 to ładne i stosunkowo tanie auto. Wyjątkowo ciekawie prezentuje się w wersji GTi. Szkoda jednak, że te wozy są tak awaryjne.