Opel Kadett GSi

Mówi się, że pewna i sprawdzona marka to gwarancja sukcesu w każdej dziedzinie. Dotyczy to również samochodów. Wśród wielu różnych modeli i wersji Opla, na szczególną uwagę zasługuje Kadett GSi. Auto to można uznać za jedno z najbardziej uniwersalnych pojazdów! Wóz doskonale nadaje się bowiem zarówno do codziennego użytkowania, jak i okazjonalnych wypadów za miasto. Odpowiednio stuningowany model sprawdzi się również na torze.

Nadwozie

Opel Kadett GSi posiada różne rodzaje nadwozia. Zwykle na rynku dostępne są modele typu hatchback, przy czym wyróżnia się tutaj wersje trzydrzwiowe oraz pięciodrzwiowe. Ponadto można również spotkać pięciodrzwiowe wersje sedana oraz dwudrzwiowe kabriolety, przystosowane zwłaszcza do jazdy w warunkach letnich. Ponadto Opel Kadett GSi w wersji kombi wykorzystywany jest często w charakterze karawanów pogrzebowych, zatem nie jest to dobry wybór na wóz rodzinny :-). Kombi mogą mieć zarówno troje, jak i pięcioro drzwi.

Dane techniczne, osiągi i spalanie

Opel Kadett GSi napędzany jest czterocylindrowym silnikiem benzynowym o dość sporej mocy – 115 KM. Wóz maksymalnie może rozpędza się do prędkości 194 km/h, a szybkość 100 km/h osiąga w przeciągu 9 sekund od momentu uruchomienia. Są też wersje po modyfikacjach. Kadett GSi 16V z 16-zaworowym silnikiem C20XE to istny pogromca szos. 150 KM w połączeniu z masą około tony gwarantuje niesamowite wrażenia z jazdy.

Auto wyposażone jest w manualną skrzynię biegów, a pojemność zbiornika paliwa nie przekracza 52 l. Jak wygląda kwestia spalania? Samochód średnio na każde przejechane 100 km spala 7,2 l. Jeśli chodzi o jazdę miejską, wskaźnik ten wynosi 10,1 l, a w trasie jest to 5,7 l.

Cena i oferty na portalach internetowych

Produkcję samochodów Opel Kadett GSi zawieszono w 1993 roku, co oznacza, że najmłodsze modele tej wersji mają obecnie około 24 lat. Dzięki temu, ich cena nie jest zbyt wygórowana. Wóz można nabyć już za około 5 tys. zł. Zdarzają się również egzemplarze za 20 tys. zł. Tutaj jednak mowa o wersjach z podrasowanym silnikiem.

Niestety, na popularnych portalach internetowych nie znalazłem aktualnie żadnych ciekawych ofert. Na Allegro.pl jest tylko jeden kabriolet z 1993 roku, którego cena wynosi 5,5 tys. zł. Z kolei na Olx.pl znalazłem model GSi 16V z 16-zaworowym silnikiem C20XE za 17 tys. zł. Warto?

Opinie użytkowników

Klienci wskazują, że pomimo zaawansowanego wieku, Opel Kadett GSi wart zakupu. Największymi plusami wozu jest niska awaryjność i dostępność części. A jeśli już coś się zepsuje, zamienniki kosztują grosze. Dodatkowo wóz jest wyjątkowo uniwersalny, a podrasowane modele to prawdziwe perełki.