Alfa Romeo Giulietta Veloce

Alfa Romeo Giulietta Veloce to samochód o wyjątkowo sportowym charakterze. Alfa Romeo w tej wersji posiada bogate wyposażenie standardowe, a wyjątkowe detale podkreślają jej odważny i sportowy wygląd. Model ten cechuje ponadto elegancja i wyjątkowy styl. Veloce to następca Alfy Romeo Guilietta Quadrifoglio – zmiany są jednak kosmetyczne.

Nadwozie

Alfa Romeo Giulietta Veloce posiada rozwiązania techniczne charakterystyczne dla samochodów wyścigowych. Typ nadwozia to 5-drzwiowy hatchback. Sportowe zawieszenie samochodu jest obniżone i usztywnione. Model ten zawiera również listwy progowe, aluminiowe felgi 17″, sportowe zderzaki ze wstawkami Alfa w kolorze czerwonym oraz przyciemniane szyby. Układ hamulcowy Brembo jest powiększony i posiada czerwone zaciski hamulcowe. Samochód wyposażony jest również w tylny dyfuzor i poszerzone końcówki wydechu.

Dane techniczne

Samochód wyposażony jest w 5 drzwi i 5 siedzeń. Moc samochodu Alfa Romeo Giulietta Veloce wynosi 240 KM i osiąga on prędkość maksymalną 244 km/h. Pojazd posiada napęd przedni i wykorzystuje benzynę jako paliwa. Wymiary samochodu przedstawiają się następująco:

  • długość – 4 351 mm,
  • szerokość – 1 798 mm,
  • wysokość – 1 465 mm,
  • rozstaw osi – 2 634 mm.

Masa własna samochodu wynosi 1 395 kg, natomiast masa całkowita 1 825 kg.

Silnik i osiągi

Giulietta Veloce wyposażona jest w najmocniejszy silnik w całej gamie modeli Giulietty, tj. turbodoładowaną jednostkę benzynową. Samochód posiada silnik rzędowy, składający się z 4 cylindrów. Na każdy cylinder przypadają 4 zawory. Pojemność skokowa silnika wynosi 1 742 cm3, a moc 240 KM. Samochód jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w czasie 6 sekund. Układ napędowy Alfy Romeo Giulietta Veloce osiąga moment obrotowy 340 Nm. Silnik ten gwarantuje wyjątkowe osiągi. Układ napędowy składa się z przekładni TCT – dwusprzęgłowej półautomatycznej skrzyni biegów. Stanowi ona innowacyjne rozwiązanie zapewniające stałe dostarczanie siły napędowej i momentu obrotowego nie powodujące utraty mocy.

Spalanie

Samochód spala średnio 6,8 l na 100 km. Tyle też wynosi spalanie w cyklu mieszanym. Według raportów dotyczących spalania Alfy Romeo Giulietta Veloce, spalanie w jeździe miejskiej wynosi 9,5 l na 100 km, natomiast w trasie 5,2 l na 100 km.

Cena

Cena Alfy Romeo Giulietta Veloce zaczynają się od 123 000 złotych. W takiej cenie można kupić całkiem nieźle wyposażony samochód. Oferta zawiera już automatyczną skrzynię biegów, świetne fotele, wiele opcji ustawień trybów jazdy i elegancki wygląd. Na wyprzedaży rocznika 2016 można jednak trafić na trochę niższe ceny. Oferty sprzedaży można również znaleźć na popularnych portalach typu Allegro, Otomoto czy Olx. Ceny nowych pojazdów są porównywalne do tych z salonów. Dostępne są również używane samochody z małym przebiegiem w cenie od 80 000 złotych. Oczywiście szukamy wówczas modelu oznaczonego Quadrifoglio.

Przegląd produkcji

Alfa Romeo Giulietta to samochód osobowy, którego produkcję rozpoczęto w 2010 roku. Model ten jest następcą modelu 147. W 2013 roku zdecydowano o modernizacji pojazdu. W 2016 roku auto poddano kolejnej modernizacji. Rozpoczęto wówczas produkcję wersji Veloce. Alfa Romeo Giulietta dostępna jest w kilku wersjach wyposażenia, tj.:

  • Sport,
  • Giulietta,
  • Super,

Veloce dostępna jest od roku 2016, poprzednio auto nazywano Quadrifoglio. Zabieg miał na celu ujednolicenie nazewnictwa z modelem Giulia. Quadrifoglio to tylko super szybka maszyna z silnikiem 530KM, dostępna tylko w Giulia. Veloce znaczy szybka.

Opinie o Alfa Romeo Giulietta Veloce i Quadrifoglio

W internecie można znaleźć wiele testów tego modelu. Opinie użytkowników są raczej pozytywne. Doceniany jest sportowy wygląd oraz elegancja, a także wyjątkowe osiągi samochodu.