Premiery zaplanowane na 2018

Rok 2018 zapowiada się ciekawie. Najciekawsze chyba premiery opisaliśmy w niniejszym artykule.

Renault Megane RS

Najciekawsza to bodajże premiera oczekiwanego Renault Megane RS (R.S.). Nowa generacja jest już prawie gotowa, i powinniśmy się jej spodziewać lada dzień, targowy debiut miała już na jesieni 2017 roku. Renault będzie 5 drzwiowym hothatchem, wyposażonym w silnik o pojemności 1,8 litra i mocy 280KM. Na pewno nie będzie najszybszym albo najlepiej przyspieszającym autem, ale wygląda dobrze i spodziewamy się, że będzie kosztować nie więcej niż 120-130 tyś PLN.

Auto będzie napędzane na przednią oś, i będzie dostępne z manualną oraz automatyczną skrzynią biegów. Pod koniec roku możemy spodziewać się silniejszych jednostek z mocą 300KM.

Mercedes A

W 2018 roku Mercedes planuje również nową wersję swojej A klasy. Nie wiadomo o niej zbyt wiele, ale spodziewamy się silników o mocy nawet 400KM, czyli nieco więcej niż w aktualnie oferowanym AMG A45. Może to być też bardzo dobra okazja do zakupu schodzącego modelu.

Auta spodziewamy się w kwietniu 2018 roku, nie wiemy jeszcze jakie silniki będą w debiucie.

Ford Focus

Również Ford planuje wprowadzenie nowej Forda Focus. Zakładamy, że również w roku 2018 pojawi się wersja RS. Silnik ma podobno mieć 400KM, to aż 50KM więcej niż obecna wersja Forda Focus RS. To może być bardzo ciekawe auto.

Ford Fiesta ST

Ford zaprezentuje również odświeżoną wersję Forda Fiesty ST. Nie wiem jeszcze jak sprawdzi się 3 cylindrowy silnik i pojemności 1.5 litra. Opinie dotyczące silników 3 cylindrowych są podzielone. Ale auto będzie miało 200KM a przyspieszenie do 100 km/h ma wynosić 6,7 sekundy.